Foto expositie tijdens Rondje Open Kerk in Riel

Ton van Gool gaat weer los en neemt U deze keer mee in de geschiedenis van onze Rielse kerk en parochie van de Heilige Antonius Abt te Riel. Middels zo’n 600 foto’s uit zijn eigen archief geeft hij U een inkijkje in het Rijke Roomsche Leven van de afgelopen 100 jaar. Iedere getogen en geboren Rielenaar kan zijn hart ophalen en even teruggaan in de tijd en de sfeer van die tijd herbeleven. Vele dorpsgenoten en oud Rielenaren zullen zich herkennen op foto’s van de katholiek gebruiken in die tijd zoals de processies, de activiteiten in het patronaat en niet te vergeten de wijze waarop heel het dorp uitliep bij priesterwijdingen en jubilea en de versieringen en gebruiken die daarmee gepaard gingen. Heel bijzonder is dat in deze expositie alle religieuzen van Rielse bodem van de afgelopen 100 jaar een plaatsje hebben gekregen . Vele tante nonnekes en heerooms zijn hierin terug te vinden. Zij die hun hele leven in dienst gesteld hebben van de ander in Nederland en ver daarbuiten.
De foto’s zijn te bewonderen iedere woensdagmiddag van 14 tot 16.30 uur in de Rielse Kerk gedurende de vakantieperiode n.l. 10, 17, 24, 31 juli en 7 en 14 augustus. De Rielse Kerk is dan geopend in het kader van “Rondje Open Kerk”zoals dat al vele jaren in onze kerken in de regio gebruikelijk is. Onze kerken zijn dan geopend om een kijkje te kunnen nemen, even een moment van rust en bezinning te ervaren en dit jaar in Riel ook nog eens meegenomen worden in het Roomsche verleden van onze kerk en parochie.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *